Liderii CSM CSU Oradea în victoria cu Steaua București

CSM CSU Oradea a depășit Steaua București, scor 94-71, într-un meci contând pentru etapa a 8-a din sezonul regulat al Ligii Naționale de baschet masculin – ediția 2019/20. Partida s-a desfășurat luni (02.12), la Arena Antonio Alexe.

Jocul a fost controlat de echipa bihoreană. Dovadă în acest sens este modul de evoluție al scorului, respectiv scorul pe sferturi: 24-18, 23-18, 24-15, 23-20.

Toți cei 11 jucători înscriși pe foaia de arbitraj au fost utilizați în acest meci. Zece dintre ei au bifat cel puțin nouă minute de joc, iar nouă baschetbaliști ai CSM CSU Oradea au punctat în acest meci.

Învingătorii au avut superioritate la procentajul aruncărilor din acțiune și la linia de pedeapsă, recuperări, pase decisive, intercepții și posesii pierdute. De altfel, raportul eficienței a fost de 121-72.

Liderii CSM CSU Oradea în această partidă:

Eficiență – Dragan Zekovic (27)
Puncte – Dragan Zekovic (21)
Recuperări – Sean Barnette (6)
Pase decisive – K. Richard, G. Watson, T. Fometescu (câte 4)
Intercepții – K. Richard, G. Watson (câte 2)
Capac – K. Richard, D. Zekovic (câte 1)
Plus/minus – Kris Richard (23)
Minute – Kris Richard (28:04)

CSM CSU Oradea obține cea de-a 5-a victorie consecutivă și ajunge la 6-2 la general, menținându-se pe locul al 2-lea în Liga Națională de baschet masculin – ediția 2019/20.