La finele săptămânii trecut, la Drobeta Turnu Severin, s-a desfășurat Campionatul Naționale de tineret (U23). În cadrul acestui concurs au luat startul peste 200 de sportivi din toată țara, informează daniblog.ro. Printre participanți s-au numărat și componenții CSM-LPS Liberty Oradea.
Evenimentul s-a încheiat cu șase medalii de aur și un total de 12 medalii naționale cucerite de către sportivii de la clubul orădean. Iată lista medaliaților:
Larisa Florian – aur – 52 kg
Lorena Podelenczki – aur – 70 kg
Madalina Pantea – aur – 78 kg
Vlad Visan – aur – 81 kg
Razvan Bodea – aur – 90 kg
Luca Kunszabo
– aur – 100 kg
Andreea Florian – argint – 57 kg
Georgiana Pantea – argint – 78 kg
Zoltan Farkas – argint – 81 kg
Patricia Petras – bronz – 57 kg
David Pusztai – bronz – 73 kg
Mircea Pop – bronz – 81 kg
Antrenorii CSL-LPS Liberty Oradea sunt Aurelian Fleisz, Alexandru Gocearenco și Emil Morar.
Potrivit aceleiași surse, Larisa Florian și Ioana Matei au participat la Cupa Europeană de Judo, în concursul rezervat senioarelor și care a avut loc la Varșovia (Polonia). Ambele au obținut locul 5, în probele de 52, respectiv 48 kilograme.
Foto: daniblog.ro