Vineri (19.08), cu începere de la ora 13:30, la Arena Antonio Alexe, se va desfășura o conferință de presă în organizarea secției de baschet CSM CSU Oradea.
La întâlnirea cu reprezentanții mass-media vor participa Șerban Sere (președinte CSM Oradea), Cristian Achim (antrenor), respectiv o parte a jucătorilor transferați în această vară la campioana în exercițiu a României.
Sunt așteptate toate instituțiile media interesate de activitatea echipei de baschet masculin.