În perioada 20-24 ianuarie, la baza sportivă Arena Antonio Alexe din Oradea (terenurile de tenis), se va desfășura turneul intitulat Cupa de Iarnă – CSM Oradea. Evenimentul este organizat de CSM Oradea, fiind primul pe care clubul în găzduiește în anul 2018.
Evenimentul este destinat următoarelor categorii: 10 ani, 12 ani, 14 ani și seniori, atât la masculin, cât și la feminin. La acest turneu s-au înscris sportivi din Baia Mare, Satu Mare, Timișora, Arad, Reșița, Petroșani, Oradea și alte localități.
Competiția se joacă pe zgură, în balon, cu mingi Dunlop. Data limită de înscriere în competiție a fost 15 ianuarie, iar limita pentru retrageri este de 17 ianuarie. Taxa de înscriere a fost dd 100 lei.
Arbitru principal este domnul Ioan Mărginean. Director de turneu este Nicușor Vașadi.
Cupa de Iarnă – CSM Oradea este un turneu ce face parte din circuitul Federației Române de Tenis.