Trei jucători de la CSM Oradea au fost convocați la „Selecția 14 ani”

Trei sportivi de la CSM Oradea au fost convocați la „Selecția 14 ani” la tenis. Evenimentul se va desfășura la București, în organizarea Centrului Național de Tenis, în perioada 14-19 aprilie anul curent.

Cei doi sportivi de la CSM Oradea convocați la „Selecția 14 ani” sunt Mihai Viorel Lungu și Zoltan Christian Teszari pentru competiția masculină, respectiv Floriana Popovici în cea feminină.

La eveniment vor participa 16 sportivi. Lista completă a sportivilor convocați în întrecerea masculină:

1. Cazacu Dragos Nicolae – CS STIINTA CONSTANTA
2. Voican Andrei – CS TARGOVISTE
3. Fatu Alin Mihai – TENIS CLUB BUCURESTI
4. Coman Mihai Alexandru – CSM CRAIOVA
5. Lungu Mihai Viorel – CSM ORADEA
6. Giurea Alexandru Rares – CSS PETROSANI
7. Scarlat Florentin Alexandru – CSS PLOIESTI
8. Teszari Zoltan Christian – CSM ORADEA
9. Ciubotaru Dario Alexandru – CSM DINAMO BUCURESTI
10. Balan Darius Andrei – TENIS CLUB STANICA CRAIOVA
11. Duta Dan Vasile – CS TARGOVISTE
12. Firaru Andrei – ACS PRO SPORT 2009
13. Marin Mihai Alexandru – CS UNIREA URLATI
14. Verdes Eric David – CSM ZALAU
15. Onofrei Matei Cristian – CSS BACAU
16. Balta Bryan Cristian – CS CARPATI SINAIA

Competiția e joacă la simplu, pe zgură, în aer liber.

Mai multe amănunte AICI.