CSM CSU Oradea va disputa două partide în cursul lunii februarie 2019, după care competițiile de club vor fi sistate până la startul lunii martie anul curent pentru a face loc echipei naționale și jocurilor de calificare ale acesteia. Roș-albaștrii vor disputa câte un meci pe teren propriu și unul în deplasare în cursul celei de-a 2-a luni a anului calendaristic în curs.
Vineri (01.02), cu începere de la ora 17:30, se va desfășura meciul cu BC CSU Sibiu, contând pentru etapa a 3-a din Grupa Roșie a Ligii Naționale de baschet masculin – ediția 2018/19. Partida se va disputa la Arena Antonio Alexe din Oradea. Informații despre comercializarea biletelor se găsesc AICI.
Duminică (10.02), cu începere de la ora 18:00, este programat meciul cu U-BT Cluj-Napoca. Acesta face parte din programul etapei a 4-a și se va desfășura la Sala Polivalentă Cluj-Napoca.
Ambele partide vor fi transmise în direct la DigiSport.