Echipa de polo se impune și în cel de-al 2-lea meci al zilei de vineri (15.10)

CSM Oradea a învins Crișul Oradea, scor 15-4, în cel de-al 2-lea meci disputat vineri (15.10), la bazinul Crișul. Partida contează pentru etapa a 2-a din Superliga Națională de polo – ediția 2021/22.

Jocul a fost controlat de elevii lui Dorin Costrăș și Ciprian Cîmpianu. CSM-ul a câștigat fiecare secvență și a mărit constant ecartul pe tabela de marcaj. Scorul pe reprize: 3-1, 4-1, 4-1, 4-1.

Marcatorii echipei învingătoare au fost: Nichita Ilisie – 4 goluri, Silvian Colodrovschi – 3 goluri, Viktor Kovats, Kirill Rustamov – 2 goluri fiecare, Murat Shakenov, Darian Luncan, Theodor Filotti, Horațiu Ilisie – 1 gol fiecare.

În cursul dimineții, CSM Oradea a învins Crișul cu scorul de 18-6.

CSM Oradea are șase victorii din tot atâtea partide disputate în actuala ediție de campionat.