Echipa de baschet masculin CSM CSU Oradea susține următoarele două meciuri în deplasare. Roș-albaștrii vor avea parte de două provocări importante, ambii oponenți având miză majoră în lupta pentru poziții din Liga Națională – ediția 2024/25.
Vineri (14.03), ora 18:00, se va desfășura jocul cu Dinamo București. Partida contează pentru etapa a 23-a din sezonul regulat și se va desfășura la Sala Dinamo din capitală.
Miercuri (19.03), ora 18:00, este programat duelul cu CS Vâlcea 1924. Acesta contează pentru etapa a 15-a, fiind o restanță de la începutul lunii Ianuarie anul curent, atunci când componenții echipei orădene au fost afectați de boală. Jocul de va desfășura la Râmnicu Vâlcea.
Ambele partide vor fi transmise în direct pe DigiSport și PrimaSport.
Următoarea apariție pe teren propriu pentru CSM CSU Oradea este programată în jurul datei de 23 Martie anul curent. Roș-albaștrii vor primi vizita echipei BC CSU Sibiu, jocul contând pentru etapa a 24-a din Liga Națională. Data și ora de începere nu au fost încă definitivate. Bilete se vor pune în vânzare ulterior.