CSM Oradea a învins pe HC Argeș Pitești, scor 24-19, într-un meci contând pentru etapa a 17-a din Seria B a Diviziei A. Partida a avut loc sâmbătă (13.04), la Arena Antonio Alexe din Oradea.
Elevii pregătiți de către Sebi Tudor s-au instalat la conducere, câștigând prima repriză cu scorul de 12-10. Avantajul amfitrionilor a crescut în partea a doua, rezultatul final consemnat fiind de 24-19. Acesta a fost cel de-al 7-lea succes din tot atâtea meciuri disputate de CSM Oradea în returul actualei ediții de campionat.
Actualmente CSM Oradea are 12 victorii și 3 înfrângeri, clasându-se pe poziția a 3-a, cu un total de 24 puncte. Bihorenii sunt devansați în clasament de către HCM Baia Mare (29 puncte) și Extrem Baia Mare (25 puncte).
Următorul meci al orădenilor este programat pentru 24 aprilie anul curent, pe terenul echipei Unirea Sânnicolau Mare, formație clasată pe ultima poziție a clasamentului, a 9-a, cu un total de 7 puncte.