CSM Oradea a bifat un nou succes în actuala ediție a Diviziei A la handbal masculin, Seria B. Trupa pregătită de către Sebastian Tudor s-a impus la Sighișoara, pe terenul echipei Național, cu scorul de 42-33.
Partida a avut loc la ora amiezei, la Sighișoara. Aceasta a fost la discreția echipei orădene care nu a avut niciun fel de probleme pe faza ofensivă, marcând câte 21 de goluri în ambele reprize. La jumătatea partidei CSM-ul a avut un avantaj de șase lungimi.
De notat că acesta este cel de-al doilea meci consecutiv în care handbaliștii CSM-ului marchează 40 de goluri.
Prin prisma acestui rezultat, CSM Oradea are 14 victorii contabilizate în clasamentul la zi al competiției. Bihorenii au punctaj maxim, urmând să întâlnească următoarele echipe: HCM Făgăraș (acasă, etapa 17), CSȘ Sighișoara (deplasare, etapa 18), Universitatea Craiova (deplasare, etapa 19), CSM Satu Mare (deplasare, etapa 21), respectiv HC Sibiu (acasă, etapa 22).