A 3-a înfrângere stagională pentru echipa de handbal

Echipa de handbal CSM Oradea a pierdut meciul cu CSM Satu Mare, contând pentru etapa a 16-a din Seria B a Diviziei A – ediția 2014/15. Rezultatul final a fost de 32-29.

Partida s-a derulat sub semnul echilibrului, elevii lui Sebastian Tudor câștigând primele 30 minute la diferență de două goluri, scor 15-13. Defensiva orădeană nu a funcționat la cel mai bun nivel pe parcursul reprizei a 2-a, atunci când s-a consemnat un parțial de 14-19. Sătmărenii s-au impus astfel la o diferență de trei lungimi.

În urma acestui rezultat, CSM Oradea are 13 victorii și 3 înfrângeri, menținându-se pe locul al 2-lea în clasamentul general al seriei. Formația din Satu Mare ajunge la 12 victorii, având patru înfrângeri și se menține pe locul al 3-lea în clasamentul general.

Următorul meci este programat pe teren propriu. CSM-ul va primi vizita echipei HC Rom Cri Brașov, ocupanta locului al 10-lea în clasamentul general, cu un bilanț de patru victorii, două rezultate de egalitate și zece înfrângeri.