A 3-a victorie pentru CSM Oradea la turneul final al CN Juniori II la polo pe apă

CSM Oradea s-a impus în confruntarea cu CSM Cluj-Napoca, scor 14-5, la turneul final al Campionatului Național de Juniori II la polo pe apă – ediția 2021/22. Meciul s-a desfășurat sâmbătă (19.02), la bazinul Crișul din Oradea.

Formația de pe Someș a oferit o replică solidă până la jumătatea confruntării, când scorul era de 4-3 în favoarea gazdelor. A urmat un parțial de 5-1 în repriza a 3-a, pentru ca CSM-ul să câștige și ultima perioadă de joc la limită. Scorul pe reprize: 2-2, 2-1, 5-1, 2-1.

Mark Tokai a totalizat 5 goluri, Mihai Fitero a adăugat 3, Ianis Soponar a punctat de 2 ori, iar Bajusz Benett, Andrei Marinescu și Marius Borbei au marcat câte un gol pentru învingători.

Acesta a fost al 4-lea meci disputat de CSM Oradea la turneul final. Echipa antrenată de Christian Sandor, Ivan Fejer și Sandor Nagy are trei victorii și un joc pierdut.

Duminică (20.02), CSM Oradea se duelează cu Steaua București în partida ce va trage cortina peste acest turneu.