A 3-a victorie stagională pentru echipa de handbal

Echipa de handbal CSM Oradea a depășit CNE Sighișoara în cadrul etapei a 3-a din Seria B a Diviziei A – ediția 2017/18. Rezultatul final a fost de 41-26.

Jocul a fost controlat de elevii lui Sebastian Tudor. Aceștia s-au instalat la conducere din primele minute, scorul la jumătatea confruntării fiind favorabil CSM-ului, 19-12.

Ecartul a continuat să crescă pe tot parcursul jocului. Formația orădeană a câștigat și repriza secundă, marcând cu generozitate în ultimele 30 minute de joc. Pe parcursul ultimelor 30 minute de joc s-a consemnat scorul de 22-14.

CSM Oradea are trei victorii din tot atâtea partide disputate în actuala ediție de campionat. Următorul meci al formației antrenate de Sebastian Tudor este programat pentru duminică (08.10), la Cluj-Napoca, în compania Universității din localitate.