Al 8-lea succes pentru echipa de handbal feminin

Echipa de handbal feminin CSU CSM Oradea a câștigat meciul cu ACS Crișul Chișineu Criș, desfășurat marți (25.04), la Arad. Formația antrenată de Doina Ardelean a învins cu scorul de 39-30.

Partida a avut o primă repriză echilibrată, adjudecată de bihorence cu scorul de 20-18. Repriza secundă a fost controlată de oaspete, datorită productivității și constanței afișate în faza ofensivă. Formația din Chișineu Criș, ultima clasată în ierarhia generală, nu a avut forța să reziste în ultimele 30 minute ale partidei.

Acesta este cel de-al 8-lea succes stagional din totalul de 16 partide disputate de gruparea orădeană. CSU CSM Oradea se situeză pe locul al 6-lea din totalul de 11 poziții în Seria B a Diviziei A la handbal feminin – ediția 2016/17.

Următorul meci al echipei de handbal feminin este programat pentru joi (27.04), cu începere de la ora 14:30, la Arena Antonio Alexe. Adversar este Dacia Mioveni, antepenultima clasată.