Aur la feminin și argint la masculin în Maratonul de spadă de la Linz

Ana Zvandovschi, componentă a echipei de spadă de la CSM Oradea, a câștigat Maratonul de spadă de la Linz, Austria. Ea a câștigat turneul de tradiție la care au luat parte 44 de sportive.

De notat că Ana a obținut 29 de victorii din totalul de 30 de jocuri disputate.

Bianca Benea, sportivă în vârstă de doar 14 ani, înscrisă în concursul de senioare, a obținut locul 6, cu 22 victorii și 30 de jocuri. În fine, Alexandra Olteanu a ocupat locul al 15-lea, având 16 succese obținute.

În întrecerea masculină, Andrei Timoce a obținut locul al 2-lea, cu 23 victorii din cele 31 de meciuri. Lucian Ciovică a avut 22 de victorii din 31 de meciuri și a încheiat maratonul pe locul al 4-lea. În fine, tânărul David Biro, în vârstă de doar 14 ani, a ocupat locul 44 dintr-un total de 54 sportivi înscriși.

Echipa CSM Oradea a fost coordonată de către antrenorul Nicolae Ille la Maratonul de la Linz.