Aur pentru Surlă și Fleisz la Campionatul European de Kata

Iulian Surlă și Aurelian Ciprian Fleisz, de la CSM JC Liberty Oradea, au obținut medalia de aur la Campionatul European de Kata. Evenimentul s-a desfășurat la Oblia, în Italia.

Cei doi au câștigat medaliile de aur în proba de Nage-no-Kata. Sportivii amintiți și-au apărat cu succes medalia cucerită în urmă cu un an la Herstal, în Belgia.

De notat că Surlă și Fleisz sunt vicecampioni mondiali în aceeași disciplină.