Iulian Surlă și Aurelian Ciprian Fleisz, de la CSM JC Liberty Oradea, au obținut medalia de aur la Campionatul European de Kata. Evenimentul s-a desfășurat la Oblia, în Italia.
Cei doi au câștigat medaliile de aur în proba de Nage-no-Kata. Sportivii amintiți și-au apărat cu succes medalia cucerită în urmă cu un an la Herstal, în Belgia.
De notat că Surlă și Fleisz sunt vicecampioni mondiali în aceeași disciplină.