Aurelian Fleisz și Iulian Surlă sunt vicecampioni mondiali în proba de Nage No Kata

Aurelian Fleisz și Iulian Surlă au cucerit medalia de argint la Campionatul Mondial de Kata, de la Olbia, Italia, în proba de Nage No Kata. Cei doi sportivi de la CSM Oradea au acumula 410,5 puncte.

Ei au fost devansați de reprezentanții Japoniei. Podiumul a fost completat de Iran.

Așadar, sportivii legitimați la CSM Oradea sunt vicecampioni mondiali.

Foto: ijg.org