Bronz și în întrecerea pe echipe la CN de spadă pentru tineret (U23) feminin

CSM LPS Oradea a obținut medalia de bronz la Campionatul Național de spadă pentru tineret, în proba pe echipe feminin. Evenimentul s-a desfășurat duminică (27.03), la București.

După succesul cu CSȘ Quatro (45-23), CSM LPs Oradea s-a duelat cu Steaua București pentru un loc în finală. A fost o dispută adjudecată de gruparea militară la limită (40-41). În confruntarea pentru locul 3, CSM-ul s-a impus în compania lui CS Universitatea Craiova (45-30). La concurs au participat opt echipe

Echipa orădeană, antrenată de Nicolae Ille, a fost alcătuită din următoarele spadasine la această întrecere: Bianca Benea, Claudia Năboiu și Adela Danciu.

De notat că Benea și Năboiu au cucerit medalii de bronz în proba individuală a Campionatului Național de spadă pentru tineret (U23) feminin.