Clasamentul sezonului regulat în Superliga Națională de polo pe apă – ediția 2020/21

Sezonul regulat al Superligii Naționale de polo pe apă – ediția 2020/21 s-a încheiat duminică (25.04), la bazinul Crișul din Oradea. În urma rezultatelor înregistrate pe parcursul celor patru turnee desfășurate s-a stabilit clasamentul și implicit tabloul pentru playoff-ul competiției.

Iată situația în clasament:

LocEchipăMJMCEMPPts
1Steaua București26250175
2CSM Oradea20180254
3Dinamo București26180854
4Rapid București261311240
5Sportul Studențesc261311240
6Crișul Oradea26701921
7Politehnica Cluj-Napoca2611244
8Amefa Arad2011184

CSM Oradea a absentat la Turneul 2 din Superliga Națională din cauza problemelor de COVID-19 înregistrate în lotul de jucători chiar la testarea premergătoare acestui eveniment.

Amefa Arad a absentat de la Turneul 1 din cauza unor probleme financiare.

În playoff, CSM Oradea se duelează cu Dinamo București. În cealaltă semifinală, Steaua întâlnește pe Rapid București. Vom reveni cu programul meciurilor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *