Condoleanțe doamnei Ana Pascu

Conducerea CSM Oradea, prin intermediul secției de scrimă, transmite sincere condoleanțe doamnei Ana Pascu, președinte de onoare al Federației Române de Scrimă și vicepreședine al Federației Internaționale de Scrimă pentru pierderea suferită ca urmare a trecerii în neființă a lui Alexandru Pascu.

El a fost rănit în cursul serii de vineri (30.10), în incendiul din incinta Clubului Colectiv. La 12 zile de la acest incident, perioadă în care s-a aflat sub tratament la Spitalul de Urgență Floreasca, Alexandru Pascu a fost transferat la Paris pentru a continua tratamentul în capitala Franței. La câteva minute după aterizarea la Paris, Alexandru s-a stins din viață.

Odihnească-se în pace!