Miercuri (21.05), cu începere de la ora 12:00, se va desfășura o conferință de presă în organizarea CSM Oradea. Aceasta se va desfășura la sala mică a Primăriei Oradea.
La întâlnirea cu presa vor participa Florin Birta – director CSM Oradea, Șerban Sere – managerul secției de baschet, Cristian Achim – antrenorul principal, respectiv Daniel Dillon și Sean Denison – jucători. Principalul subiect va fi calificarea în finala Ligii Naționale de baschet masculin – ediția 2013/14.