CSM CSU Oradea joacă miercuri (28.03) la Timișoara

CSM CSU Oradea susține primul joc din TOP 6 (grupa valorică 1-6) în Liga Națională de baschet masculin – ediția 2017/18 în deplasare. Clasată pe locul al 4-lea în ierarhia la zi, formația bihoreană se duelează cu BC SCM Timișoara.

Cele două formații se vor confrunta miercuri (28.03), ora 18.00, la Sala Constantin Jude din Timișoara. Întâlnirea face parte din programul etapei a 23-a, fiind transmisă în direct la DigiSport. Suporterii care doresc să efectueze deplasarea în Banat trebuie să știe că prețul unui bilet este de 10 lei.

Ambele echipe au câte 15 victorii și 7 înfrângeri la ora actuală. Formația din Banat a câștigat ambele confruntări directe din prima fază a sezonului regulat.

Acesta va fi cel de-al 3-lea meci consecutiv disputat în deplasare de formația bihoreană. CSM-ul a jucat ultimele două jocuri ale fazei inaugurale la Timișoara, cu Timba, respectiv la București, cu CSM Steaua. De notat că va fi al 3-lea meci susținut de CSM CSU Oradea la Timișoara în 20 de zile. Precedentele două s-au consemnat pe 8 și 16 martie anul curent.