CSM JC Liberty a câștigat Cupa României la judo

CSM JC Liberty Oradea a câștigat Cupa României la judo. Evenimentul s-a desfășurat în condiții inedite și de o calitate înaltă din punct de vedere al facilităților oferite pentru proncipalii protagoniști, sportivii. Evenimentul s-a desfășurat într-o resort hotelier la Poiana Brașov.

Iată rezultatele înregistrate de sportivii orădeni:

Locul 1 – Ioana Matei (48 kg), Lorena Podelenczki (78 kg), Dan Fâşie (73 kg) şi Denis Mititelu (81 kg).
Locul 2 – Mădălina Pantea (78 kg), Laszlo Szoke (73 kg) şi Daniel Matei (100 kg).
Locul 3 – Andreea Florian (63 kg), Georgiana Pantea (78 kg) şi Adrian Merge (90 kg).
Locul 5 – Patricia Petras (57 kg), Darius Mudura (66 kg), Mircea Pop, Vlad Vişan (ambii la 81 kg) şi Răzvan Schwartz (90 kg).

Antrenorii echipei orădene sunt Emil Morar și Aurelian Fleisz.

CSM JC Liberty Oradea s-a clasat pe locul 1 în ierarhia generală, devansând echipele Dinamo Brașov și CSM Cluj-Napoca.

De asemenea, tot la Poiana Brașov, s-a desfășurat Campionatul Naţional de Judo Ne Waza (lupte la sol), unde CSM JC Liberty a bifat două medalii prin Denis Mititelu (locul 2), respectiv Vlad Vișan (locul 3), De asemenea, Mircea POp a ocupat locul 5. Toți trei au participat în limitele categoriei 81 kilograme.

Foto: bihon.ro