CSM Liberty Oradea a cucerit nu mai puțin de 10 medalii la Campionatul Național de judo pentru seniori. Evenimentul a avut loc la Brașov, clubul orădean reușind să cucerească patru titluri și să urce pe podium cu alți șase sportivi.
Sportivii care au urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului sunt: Laszlo Szoke (la 66 kg), Lorena Podelenczki (70 kg), Dan Fâșie (73 kg), respectiv Daniel Matei (100 kig).
Ceilalți medaliați ai CSM Liberty au fost: Denis Mititelu (73 kg) – medalie de argint, respectiv Ioana Matei (48 kg), Patricia Petras (52 kg), Vlad Vișan (73 kg), Mădălina Pantea (78 kg) și Zoltan Farkas (81 kg) – toți cu medalie de bronz.
Antrenorii CSM Liberty sunt Han Sang Ho, Aurelian Fleisz si Emil Morar.
Info: Dan Ille (daniblog.ro)
Foto: Vlăduț Adrian Florin