CSM Oradea a ocupat locul al 2-lea la Cupa României de spadă masculin

CSM Oradea a cucerit medalia de argint în proba pe echipe a Cupei României de spadă masculin. Concursul a avut loc la Constanța, în cursul zilei de sâmbătă (05.10).

La concurs au luat parte echipele CSA Steaua București, CS Satu Mare, CSU Craiova, CSM Craiova, LPS Craiova, CSU Târgu Mureș, CSS Nr. 1 Constanța și Farul Constanța.

Echipa pregătită de către Nicolae Ille a depășit pe Farul Constanța (45-33), respectiv pe CSM Craiova (45-36). În finală CSM-ul a pierdut duelul cu CS Satu Mare, scor 31-35.

Lotul CSM-ului pentru acest eveniment a fost alcătuit din următorii sportivi: Andrei Timoce, Lucian Ciovica, Rigo Robert, Marius Badea, Valentin Popa

Podiumul a fost completat de CSM Craiova.

Info&foto: scrima.info