CSM Oradea a încheiat sezonul regulat al Ligii Naționale de baschet masculin – ediția 2013/14. Formația pregătită de către Cristian Achim va juca în playoff pentru a 4-a oară consecutiv și va fi cap de serie numărul 2 pentru a 2-a oară consecutiv.
În urma rezultatelor consemnate în ultima etapă a sezonului regulat s-a ajuns la o împerechere cu SCM U Craiova
pentru primul tur al playoff-ului. Se va juca în sistemul cel mai bun din cinci meciuri.
Playoff-ul este programat să demareze, potrivit calendarului stabilit de FR Baschet, pe data de 25 aprilie. Roș-albaștrii vor disputa primele două jocuri pe teren propriu. Meciul 3 și eventualul Meci 4 se vor desfășura în deplasare, iar dacă va fi necesar, Meciul 5 va avea loc la Oradea, pe data de 7 mai.
Vom reveni cu data și ora exactă de începere a fiecărui meci în momentul în care aceste lucruri vor fi definitivate.