Clubul Sportiv Municipal Oradea informează că întreaga activitate sportivă a fost sistată până la noi măsuri. Toate secțiile sportive, atât cele de performanță, cât și la nivel de inițiere, și-au stopat programul obișnuit.
Măsura a fost dispusă de conducerea CSM Oradea în conformitate cu informările făcute de autoritățile române în legătură cu pandemia de coronavirus (COVID-19). Toți sportivii, antrenorii și personalul aferent al tuturor secțiilor sportive sunt consemnați la domiciliu, conform recomandărilor făcute de autorități.
Astfel, pe parcursul acestor zile, la toate bazele sportive în care sportivii CSM Oradea își desfășoară activitatea de zi cu zi se va efectua o amplă acțiune de dezinfectare. Bazele sportive cu pricina (cele două bazine, stadionul, terenurile de tenis, respectiv sala sporturilor și anexele aferente) vor rămâne închise până la noi dispoziții.
Pe această cale mulțumim pentru înțelegere tuturor părților implicate.