CSM Oradea suferă prima înfrângere la turneul final al CN Juniori II – ediția 2021/22 la polo pe apă

CSM Oradea a fost învinsă de Dinamo București, scor 5-9, în cel de-al 2-lea meci din cadrul turneului final al Campionatului Național de Juniori II la polo – ediția 2021/22. Partida a avut loc vineri (18.02), la bazinul Crișul din Oradea.

A fost un meci echilibrat, însă controlat mare parte din timp de bucureșteni. Aceștia s-au desprins la trei lungimi, dar CSM-ul a continuat să lupte și a reușit să egaleze, scor 5-5, la finalul reprizei a 3-a. Ultima perioadă de joc a revenit lui Dinamo, formație ce a înscris de patru ori, în timp ce orădenii nu au mai punctat. Scor pe reprize: 1-2, 1-2, 3-1, 0-4.

Mihai Fitero a înscris de două ori pentru CSM Oradea. Ianis Soponar, Mark Tokai și Andrei Marinescu au punctat câte o dată. Octavian Mihai a replicat cu trei goluri pentru Dinamo, fiind cel mai bun marcator al partidei.

Amintim că CSM Oradea a învins Crișul, scor 11-3, în primul meci disputat la acest eveniment. Competiția continuă sâmbătă (19.02) când sunt programate două runde.