Cupa Dunării la spadă: CSM Oradea a obținut locul 5 la seniori, respectiv locul 8 la cadeți

CSM Oradea a participat la finele săptămânii trecute (12-13 iulie), la Cupa Dunării, organizată în Germania, la Ulm. Evenimentul a găzduit întreceri de spadă pentru seniori și cadeți.

Echipa condusă de către Nicolae Ille a obținut locul al 5-lea în întrecerea rezervată seniorilor, respectiv al 8-lea la nivel de cadeți.

Componența lotului CSM Oradea la acest eveniment:

Seniori – Andrei Timoce (foto), Lucian Ciovică, Bianca Benea (foto).
Cadeți – Sara Barabas, Radu Paraghianu, Christof Bogdan.

Echipele participante au fost alcătuie din grupări mixte (doi băieți, o fată).

Întrecerea a aliniat la start 24 de echipe provenite din șapte țări. La nivel de seniori s-a impus reprezentanta Sloveniei.

Info: frscrima.ro
Foto: scrima.info