Baza sportivă „Antonio Alexe” a găzduit la sfârșitul lunii noiembrie primul turneu de tenis organizat de CSM Oradea. Evenimentul, denumit Cupa Municipiului Oradea, a fost destinat categoriile 10-14 ani, la masculin și feminin, desfășurându-se pe șase terenuri, aferente celor șase concursuri diferite.
În cadrul acestui concurs s-a remarcat și un sportiv al CSM Oradea. Este vorba despre Nimrod Nemes, la categoria 14 ani, băieți. El a câștigat concursul la această categorie.
Iată rezultatele finale:
10 ani, fete
Locul 1 – Alexia Mărginean (Alba Iulia)
Locul 2 – Anamaria Coroiu (Crișul Oradea)
Locul 3 – Maria Curtui (Voința Oradea)
12 ani, fete
Locul 1 – Patricia Goina (Sănătatea Oradea)
Locul 2 – Andreea Roman (Sănătatea Oradea)
Locul 3 – Andrada Bonțe (Sănătatea Oradea)
14 ani, fete
Locul 1 – Alexandra Moldovan (Alba Iulia)
Locul 2 – Francesac Săteanu (Metalul Salonta)
Locul 3 – Daria Jula (Crișul Oradea)
10 ani, băieți
Locul 1 – Gabriel Ghețu (Elit Tenis București)
Locul 2 – Liviu Popârlan (CSM Craiova)
Locul 3 – Nicolae Tuturugă (CSU Târgu-Mureș)
12 ani, băieți
Locul 1 – Lucian Codea (As Tenis Alba Cugir)
Locul 2 – Eric Verdeș (CSM Zalău)
Locul 3 – Rareș Haiduc (Sport 4Fun Timișoara)
14 ani, băieți
Locul 1 – Nimrod Nemeș (CSM Oradea)
Locul 2 – Mihai Ghețu (Politehnic Iași)
Locul 3 – DFenis Tivadar (Voința Oradea)
Alte informații:
Directorul turneului – Nicușor Vașadi
Arbitru – Ioan Mărginean
Minge oficială – Dunlop
Sursă informații: arenabihoreana.ro
Foto: Roby Boros