Echipa de handbal masculin a disputat două jocuri de pregătire în compania prim divizionarea AHC Potaissa Turda. Ambele partide s-au desfășurat la finele acestei săptămâni, la Turda.
Primul meci s-a desfășurat vineri (25.08), fiind adjudecat de către gazde cu scorul de 34-31. A fost o confruntare captivantă, în cadrul căreia s-a consemnat și prima reușită a lui Ștefan Bandi, junior provenit de la Alpha Oradea.
Cel de-al 2-lea meci, desfășurat sâmbătă (26.08), a fost adjudecat de turdeni cu scorul de 32-21. Antrenorii Sebastian Tudor și George Tăutu au rotit jucătorii mai puțin utilizați în prima confruntare.
În continuare, echipa orădeană se va pregăti pe plan local după care va susține ultimele meciuri amicale la Sighișoara. Acestea se vor desfășura în a 2-a jumătate a săptămânii următoare.
Startul oficial al sezonului 2017/18 se dă pe 10 septembrie.