Echipa de handbal a învins la Sibiu

CSM Oradea a învins la Sibiu, pe Handbal Club din localitate, într-un meci contând pentru etapa a 8-a în ediția de campionat 2014/15 a Diviziei A. Rezultatul final a fost de 33-32. Cele două echipe se aflau la egalitate, scor 16-16, după primele 30 minute de joc efectiv.

Formația pregătită de către Sebastian Tudor a reușit să revină după ce în debutul reprizei a 2-a s-a văzut condusă cu șase goluri pe tabela de marcaj. Bihorenii au replicat marcând 15 goluri într-un interval în care adversarul a reușit 7.

Răzvan Farcaș a avut 13 goluri, iar Alexandru Farcaș a adăugat 9 reușite în contul formației orădene la cel de-al 7-lea succes consecutiv în Seria B a Diviziei A la handbal masculin. Formația orădeană se situează pe locul al 2-lea, cu un total de 21 puncte, depășind în clasament pe Universitatea Cluj după jocurile rundei a 8-a.

Următorul meci este programat pentru vineri (14.11), pe teren propriu, în compania Academiei de Handbal Minaur Baia Mare.