Echipa de handbal masculin CSM Oradea a pierdut meciul amical cu Braun Gyöngyös, din primul eșalon handbalistic al Ungariei. Rezultatul final a fost de 28-37.
Partida a avut o primă repriză controlată autoritar de maghiari. Aceștia s-au desprins la 24-14. Repriza secundă a fost mai echilibrată, diferența scăzând pe parcursul ultimelor 30 minute de joc efectiv.
Meciul s-a desfășurat cu porțile închise și a avut loc marți (22.08), la Debrecen.
Acesta a fost al 3-lea meci amical pentru formația antrenată de Sebastian Tudor și George Tăutu în această vară. Perioada precompetițională continuă cu o dublă în compania echipei Potaisa Turda, la finele acestei săptămâni.