Echipa de handbal a terminat turul pe prima poziție

CSM Oradea a învins pe Universitatea Craiova în deplasare, scor 38-32, într-un meci contând pentru etapa a 11-a în Seria B a Diviziei A la handbal masculin – ediția 2017/18. Meciul s-a desfășurat sâmbătă (02.12).

Jocul a fost controlat de elevii lui Sebastian Tudor. Aceștia au punctat cu generozitate în prima repriză, pe parcursul căreia s-au desprins decisiv. Scorul la pauză era de 20-14 în favoarea CSM-ului. Cele două formații au marcat câte 18 goluri fiecare în repriza secundă.

CSM Oradea încheie turul campionatului cu un bilanț de zece victorii din tot atâtea meciuri disputate. Bihorenii se situează pe prima poziție la jumătatea competiției cu un total de 30 puncte.

Prin această clasare, CSM Oradea și-a asigurat prezența în optimile de finală ale Cupei României la handbal masculin – ediția 2018. Bihorenii primesc vizita lui CSM Făgăraș, joi (07.12), ora 18:00, la Arena Antonio Alexe. Intrarea va fi liberă.