Echipa de handbal a triumfat la Brașov

Echipa de handbal masculin CSM Oradea a repurtat cea de-a 3-a victorie consecutivă în ediția 2014/15 a Diviziei A. Bihorenii s-au impus la Brașov, pe terenul formației HC Rom Cri cu scorul de 47-29.

Jocul a fost la discreția oaspeților de la Sala D.P. Colibași. Elevii lui Sebastian Tudor au construit un avantaj consistent pe parcursul primelor 30 minute de joc, scorul la pauză fiind de 22-11. În partea a 2-a ofensiva CSM-ului a funcționat și mai bine, marcând de 25 ori în ultima jumătate de oră.

Amihăesi a punctat de 11 ori în această partidă, Al Farcaș a înscris de 10 ori, Nițu a terminat cu 5 goluri, iar Babici și Haiduc au punctat de câte 4 ori pentru CSM.

În urma acestui rezultat, CSM Oradea ajunge la un total de 9 din maximul posibil de 12 puncte în Serbia B a competiției. Următorul joc al handbaliștilor se va desfășura la Oradea, pe 11 octombrie, în compania formației HCM Făgăraș.