Echipa de handbal feminin CSU CSM Oradea a deschis returul Diviziei A, Seria B a ediției 2015/15 din cadrul campionatului României la finele săptămânii precedente. Formația orădeană a cedat pe teren propriu, scor 11-31, în fața liderului la zi al seriei, CSM Bistrița.
Antrenoarea Doina Ardelean a folosit următorul efectiv de jucătoare, conform bihon.ro: Horincar, Somogyi – portari; Bala 2 goluri marcate, Vrabie 2, Puţ 2, M. Pantea 1, Mârcă 1, Verzea 1, Bota 1, Farcaș 1, Almăşan, Novak.
Oradea se situează pe locul 10, penultimul, având un bilanț de o victorie și zece înfrângeri. Următorul meci este programat pentru 23 ianuarie, în deplasare, cu CSM Cetate Devatrans.
Foto: Roby Boros