Echipa de handbal feminin a pierdut la Baia Mare

Echipa de handbal feminin CSU CSM Oradea a pierdut meciul cu Minaur Baia Mare din cadrul etapei a 17-a în Seria B a Diviziei A la handbal feminin – ediția 2016/17. Elevele Doinei Ardelean au cedat cu scorul de 41-25.

Jocul a fost controlat de maramureșence. Acestea au construit un avantaj de șapte lungimi în prima repriză, marcând 20 de goluri. Diferența a crescut pe parcursul reprizei secunde. Cu acest rezultat se întrerupe o serie de șase victorii consecutive.

După acest rezultat, echipa orădeană are șapte victorii și șase înfrângeri. CSU CSM se situează pe locul al 6-lea în clasamentul general.

Vineri (03.03), ora 11:00, se dispută următorul meci al orădencelor. Adversar este CSM Slatina, liderul la zi al clasamentului.