Echipa de handbal feminin a pierdut la Sfântu Gheorghe

CSU CSM Oradea a pierdut meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe, contând pentru etapa a 10-a din Seria B a Diviziei A la handbal feminin – edițiaq 2015/16. Elevele Doinei Ardelean au cedat cu scorul de 22-31.

Partida a consemnat desprinderea echipei din Covasna la cinci lungimi în prima repriză. După 30 minute de joc scorul era de 16-11. Cea de-a 3-a jumătate s-a desfășurat sub aceleași auspicii, gazdele marcând 15 goluri, iar formația orădeană a replicat cu 11.

După acest meci, CSU CSM Oradea are o victorie și opt înfrângeri, situându-se pe locul al 10-lea din 11 echipe. În ultima etapă din tur, programată pentru 28 noiembrie, elevele Doinei Ardelean primesc vizita echipei CS Universitatea de Vest Timișoara, a 7-a clasată în ieraria generală.