Echipa de handbal CSM Oradea susține, sâmbătă (08.09), de la ora 16:00, primul meci amical cu public pe teren propriu din presezon. Echipa condusă de George Tăutu va întâlni echipa maghiară Fehérgyarmat, echipă care evouează în liga a doua maghiară.
Partida se va desfășura la Arena Antonio Alexe. Intrarea este liberă.