Echipa de handbal masculin CSM Oradea participă la un turneu de pregătire la Sighișoara. Evenimentul se va desfășura între 7 și 9 februarie. Alături de formația antrenată de Sebastian Tudor și de HCM din localitate mai participă Universitatea Cluj-Napoca și Universitatea Craiova.
Confruntată cu mai multe probleme de sănătate, formația orădeană va disputa trei partide de verificare în compania unor echipe pe care le va întâlni în returul actualei ediții de campionat. Programul jocurilor este următorul:
– miercuri (07.02), cu U Cluj-Napoca
– joi (08.02), cu HCM Sighișoara
– vineri (09.02), cu CS Minaur 2 Baia Mare
Jucătorii confruntați cu probleme de sănătate sunt Devid Munea (pneumonie, foto), Sebastian Iozu, Răzvan Radu (viroză), Eduard Szilágyi, Andrei Ivancov (răciţi).