Echipa de handbal susține, marți (17.05), ultimul joc pe teren propriu în sezonul 2015/16

Echipa de handbal masculin CSM Oradea susține următorul meci din Seria B a Diviziei A – ediția 2015/16 pe teren propriu. Formația pregătită de către Sebatian Tudor primește vizita echipei CSU CNOT Brașov.

Partida contează pentru penultima etapă (a 25-a) și opune ocupantele locurilor 4 și 8. CSM-ul vine după un eșec la limită, suferit la Sighișoara. Formația din Oradea continuă cursa pentru ocuparea unui loc pe podium la încheierea Seriei B în cel de-al 2-lea eșalon handbalistic al țării. În schimb, brașovenii au câștigat ultimele două jocuri disputate.

Va fi ultimul meci pe teren propriu pentru echipa de handbal în acest sezon competițional.

Întâlnirea se va desfășura marți (17.05), cu începere de la ora 16:00, la Arena Antonio Alexe. Intrarea este liberă.

Foto: Roby Boros