Echipa de polo încheie sezonul regulat al Superligii Naționale cu o deplasare

CSM Oradea susține ultimele jocuri din sezonul regulat al Superligii Naționale de polo – ediția 2018/19 în deplasare. Formația antrenată de către Dorin Costrăș și Ciprian Cîmpianu se duelează cu Corona Sportul Studențesc la Brașov, în cadrul etapei a 18-a.

Programul dublei este următorul:

Meciul 1 – vineri (05.04), ora 19:00
Meciul 2 – sâmbătă (06.04), ora 12:00

CSM Oradea are 25 victorii și 5 înfrângeri, iar cu un total de 75 puncte acumulate se situează pe locul al 3-lea în clasamentul la zi. Corona Sportul Studențesc are 26 victorii, un rezultat de egalitate și trei înfrângeri, pentru un total de 79 puncte cu care ocupă locul al 2-lea.

Așadar, CSM Oradea are nevoie de două victorii în această deplasare pentru a urca pe locul al 2-lea și a obține avantajul terenului propriu în semifinala de campionat pe care o va disputa în compania aceluiași adversar.

În tur, la Oradea, cele două echipe și-au împărțit victoriile.