Echipa de polo primește replica Politehnicii Cluj-Napoca

Echipa de polo pe apă CSM Oradea susține următorul meci din Superliga Națională de polo pe apă – ediția 2023/24 la sfârșitul acestei săptămâni. Formația antrenată de Ciprian Cîmpianu și Christian Sandor evoluează în propriul bazin.

Adversar este CS Politehnica Cluj-Napoca. Meciul are loc sâmbătă (17.02), ora 11:30, la bazinul olimpic Ioan Alexandrescu din Oradea. Jocul face parte din programul etapei a 4-a în returul Superligii.

Amintim că CSM Oradea este lipsită de trei jucători aflați la Campionatul Mondial de polo pe apă – ediția 2024, la Doha. Aceștia sunt Radoslav Filipovic (Serbia), Levente Vancsik și David Belenyesi (România). Ei vor absenta la meciul cu formația de pe Someș.