Echipa feminină de handbal a pierdut meciul cu SCM Pitești

CSU CSM Oradea a primit vizita echipei SCM Pitești într-o partidă contând pentru etapa a 17-a în Serbia B a Diviziei A la handbal feminin – ediția 2015/16. Meciul a avut loc la Arena Antonio Alexe și s-a încheiat cu victoria formației oaspete, scor 28-33.

Argeșencele au controlat jocul desprinzându-se pe tabela de marcaj încă din prima repriză. La jumătatea partidei scorul era de 18-10. Elevele Doinei Ardelean a recuperat aproape jumătate din acest deficit în repriza secundă, dar ele nu au reușit să răstoarne situație pe tabela de marcaj.

Formația orădeană, aflată la primul sezon de existență, se situează pe locul al 10-lea, penultimul în Serbia B a Diviziei A. Sportivele de la CSU CSM Oradea au o linie de clasament ce cuprinde două victorii și 13 înfrângeri.

În etapa a 18-a, programată a se desfășura pe 23 martie, CSU CSM Oradea se deplasează la Târgu-Mureș. Adversar va fi SC Mureșul din localitate, formație situată pe locul al 9-lea, cu 3-0-12 la general.