Handbaliștii au învins la Turda

CSM Oradea a obținut o nouă victorie în Seria B a Diviziei A la handbal masculin – ediția 2014/15. Formația pregătită de către Sebastian Tudor a depășit pe Potaisa Turda 2, scor 39-27.

Jocul a fost controlat de către bihoreni. În pofida faptului că au jucat în deplasare, handbaliștii orădeni au construit un avantaj consistent din prima repriză. Ei a punctat cu generozitate, ajungând la 22 goluri marcate în primele 30 minute de joc. În schimb, formația din Turda a înscris de 13 ori.

În urma acestui rezultat CSM Oradea ajunge la nouă victorii din zece partide disputate. Următorul joc al orădenilor este programat pentru săptămâna viitoare, adversar fiind Național Sighișoara.

Foto: Roby Boros