Larisa Florian a fost învinsă în turul al 3-lea la Campionatele Mondiale de judo 2017, de la Budapesta (Ungaria). Sportiva legitimară la CSM Liberty Oradea a luat startul în întrecerea destinate sportivelor -52 kilograme.
Larisa a avut acces direct în turul al 2-lea, acolo unde a depășit-o pe Khorloodoi Bishrelt din Mongolia. În turul al 3-lea, sportiva de la CSM Liberty a fost învinsă de Natalia Kuziutina, din Rusia.
Oradea mai este reprezentată la Campionatele Mondiale de judo de Vlad Vişan, Valentin Radu şi Lorena Podelenczki, respectiv antrenorul Aurelian Fleisz.
Foto: Gabriela Sabau