Medalie de bronz pentru Larisa Florian la Masters-ul de la St. Petersburg

Larisa Florian, sportivă legitimată la CSM Liberty Oradea, a obținut locul 3 și medalie de bronz la Mastersul de Judo de la St. Petersburg, Rusia. Evenimentul a avut loc sâmbătă (16.12).

În primul tur a competiției, Larisa a învins-o pe Agata Perenc (Polonia). Ea a fost învinsă apoi de Amandine Bouchard (Franța). În repesaj, Florian a învins-o pe Betina Temelkova (Israel), pentru ca în duelul pentru medalia de bronz să o depășească pe Jessic Pereira (Brazilia).

Întrecerea a fost adjudecată de Natalia Kuziutina, din partea țării gazdă.

Foto: www.ijf.org