O nouă victorie pentru echipa de handbal

CSM Oradea își continuă parcursul impecabil în Seria II a Diviziei A la handbal masculin – ediția 2013/14. Formația pregătită de către Sebastian Tudor a învins pe Universitatea Cluj-Napoca, scor 40-30, într-un meci contând pentru etapa a

Bihorenii s-au desprins la șase lungimi pe parcursul primei reprize. După 30 minute de joc tabela de marcaj indica scorul de 21-15. În cea de-a doua jumătate diferența a crescut, rezultatul final consemnat fiind de 40-30.

Meciul a avut loc în cursul zilei de sâmbătă (15.02), la Oradea. Confruntarea s-a desfășurat în sala Universității din Oradea, întrucât Arena Antonio Alexe a fost ocupată cu un alt eveniment.

În urma acestui rezultat, CSM Oradea are 14 victorii contabilizate în clasamentul la zi al competiției. Bihorenii au punctaj maxim înaintea deplasării la Sighișoara, pentru confruntarea cu echipa Național din localitate.