Echipa de handbal masculin CSM Oradea va disputa opt jocuri de pregătire în perioada precompetițională. Elevii lui Sebastian Tudor și George Tăutu se pregătesc pentru startul sezonului competițional 2017/18.
CSM-ul va participa la un turneu de pregătire, va juca un meci cu o echipă națională, o dublă cu o echipă din Liga ”Zimbrilor” și o dublă cu o echipă din seria B a Diviziei A.
Programul precompetițional
– 18/19 august – dublă cu Academia de Handbal Minaur Baia Mare
– 25/26 august – dublă cu Potaissa Turda (echipă din Liga Națională)
– 27 august – meci la Debrecen cu echipa națională a Algeriei
– 31 august/2 septembrie – turneu la Sighișoara (HCM Sighișoara, Universitatea Cluj-Napoca și Poli Iași)
Foto: Roby Boros