Campionatul Național U16 masculin și feminin de vară – ediția 2018 s-a încheiat. Competiția s-a desfășurat între 7-12 mai anul curent, la baza sportivă Arena Antonio Alexe, în organizarea Federației Române de Tenis și CSM Oradea.
Au existat cinci competiții, masculin și feminin simplu, masculin și feminin dublu, respectiv dublu mixt. În probele individuale s-a jucat pe tabloul complet, cu câte 32 poziții fiecare.
Lista câștigătorilor:
Masculin simplu – Radu Mihai Papoe (CS Târgoviște)
Feminin simplu – Alexandra Petric (CSA Steaua București)
Masculin dublu – Andrei Andrei (CSM București) / Radu Mihai Papoe (CS Târgoviște)
Feminin dublu – Ilinca Dalina Amariei / Simona Ogescu (Dinamo București)
Dublu mixt – Alexandra Petric (CSA Steaua București) / Andrei Andrei (CSM București)
Toate rezultatele pot fi consultate AICI.